technology.com.pl

Paskarki

Maszyny spinające taśmą
   

Urządzenia przeznaczone do wiązania towaru przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalowych taśm.

 

 • Polipropylenowa taśma PP nadaje się do wiązania kartonów, opakowań zbiorczych wydruków oraz pakowania towarów na paletach. Więcej o korzyściach PP taśm.
 • Poliestrową taśmę PET wykorzystuje się zwłaszcza do wiązania towaru na paletach. Ta taśma może zastąpić wszystkie sytuacjach, w których używa się taśmy stalowej. Przynosi przy tym więcej bezspornych zalet. Więcej o korzyściach PET taśm
 • Taśma papierowa zalecana jest do wiązania mniejszych wyrobów, w przypadku których nie można zastosować polipropylenowej taśmy z powodu możliwości uszkodzenia wyrobu np.do pakowania banknotów, widokówek oraz marketingowego pakowania grup 2 lub więcej sztuk.
 • Taśmę stalową używa się do wiązania ciężkich towarów na paletach, konstrukcji stalowych, materiałów budowlanych i temu podobnych. Jest dopasowana do ręcznych i pneumatycznych spinarek. Łączenie nastęuje zazwyczaj tzw. zgrzew z odcięciem
 • Do wszystkich oferowanych urządzeń dostarczamy potrzebne materiały:-polipropylenowe, poliestrowe, papierowe lub metalowe taśmy jak również metalowe klamry, ochronne narożniki i inne.

 

 

Nasz asortyment obejmuje całą gamę urządzeń spinających przeznaczonych od ręcznego aż po wpełni zautomatyzowane spinanie, jak np linie typu:

 

Ręczne paskowarki:

 

pask_OCL1_182_x_200.jpg

Ręczna paskowarka OCL1

 

Paskowarka odznacza się masywną stalową konstrukcją gwarantującą długą żywotność.Urządzenie służy do wiązania przy pomocy taśmy stalowej o szerokości 13,16 lub 20mm. Łączenie odbywa się poprzez zgrzew z odcięciem taśmy w 3 pozycjach. Można użyć taśm o wytrzymałości do 950N/mm2. Waga paskowarki 3,9kg.

   
 TP 101_180_x_220.jpg

Ręczna paskowarka CP-13 i CP-16

 

Proste, ale niezawodne urządzenia służące do ręcznego wiązania polipropylenową taśmą większych przedmiotów oraz luźno ułożonych towarów na palecie. Przeznaczona do polipropylenowej taśmy o szerokości 12,15 lub 16mm. Wytrzymałość złączenia aż 900N lub 1300N w zależności od typu urządzenia.

   
 STB 70_01_134_x_230.jpg

Ręczna paskowarka akumlatorowa STB 63

 

Ręczna paskowarka akumulatorowa przeznaczona do wiązania PP (polipropylenową) lub PET(poliestrową) taśmą o szerokości 12-16mm. Przeznaczona przede wszystkim do wiązania palet z towarem przeznaczonym do transportu. Łączy w sobie zalety ręcznych paskowarek z maszynami paskującymi dzięki mobilności i komforcie wiązania bez użycia metalowych spinek Łączenie odbywa się poprzez zgrzew. Urządzenie jest uniwersalne ,w ciągu paru minut można je przestawić w prosty sposób na szerokość taśm do 13mm lub do 16mm. Siła uciągu  taśmy to 400-2000N. Zasilanie paskarki z akumulatora 12v/2,4Ah

   
 Páskovač Fromm P300

Ręczna, elektryczna paskowarka FROMM P300

 

Ręczne elektroniczne urządzenie przeznaczone do wiązania taśmami PP(polipropylenowymi) lub PET (poliestrowymi) o szerokości 12-16mm.Wykorzystywana głównie do wiązania palet z towarem przeznaczonym do transportu. Łaczy w sobie zalety ręcznych i maszynowych paskowarek -taśmy łączy się bez użycia metalowych spinek. Połączenie odbywa się za pomocą zgrzewu.
Przy zamówieniu paskowarki konieczne jest podanie typu i rozmiaru używanej taśmy (paskowarka nie jest uniwersalna).  Siła dociągu taśmy 150-1600 N. Zasilanie urządzenia wiążącego 230 V - 50 Hz.

   

e napinak 300_154_x_200.jpg

Napinacz P300

 

Napinacz P300 używany jest do napięcia łączeń PP i PES taśm, wytworzonych przy pomocy metalowej spinki.

   
 Odvíječ pásky

Odwijarka taśmy

 

Odpowiednie dopełnienie, ułatwiające pracę z ręczną paskowarką PP lub metalową taśmą. Taśma jest zawsze pod ręką i nie musimy mieć obawy o jej rozwinięcie. Wyraźnie podnosi efektywność pracy.

 

Półautomatyczne typy maszyn:

 

 • Przeznaczone do eksploatacji w warunkach o średniej częstotliwości wiązań taśmą polipropylenową.
 • Łatwe przestawienie na odpowiednią szerokość taśmy.
 • Automatyczny podajnik taśmy.
 • Maszyny  są wyposażone w obrotową tarczę z hamulcem.

 

sp_91.jpg

SP-91

 

Odpowiedni do eksploatacji w warunkach, gdzie ilość wiązań nieprzekroczy 14 wiązań/minutę a wymagana siła naciągu nie przekroczy 600 N. Siła naciągu taśmy jest płynnie regulowana mechanicznie przy pomocy nakrętki. Odległość wysunięcia taśmy jest płynnie, elektronicznie  regulowana bezpośrednio z panelu sterującego. Łatwe nastawienie PP taśmy na szerokość 10 - 12 mm.

   
 SP 4E

SP-4E

 

Odpowiedni do eksploatacji w warunkach, gdzie ilość wiązań nieprzekroczy 14 wiązań/minutę a wymagana siła naciągu wynosi 60 - 600 N. Siła naciągu taśmy jest płynnie, elektronicznie regulowana bezpośrednio z panelu sterującego. Łatwe nastawienie PP taśmy na szerokość 5,5 - 12 mm. Czoło odwijarki i nastawialna prowadnica taśmy są wykonane z metalu.

   
 SP 5ES

SP-5ES

 

Mechanika jest identyczna jak w przypadku urządzenia SP-4E. Używany jest do bocznych wiązań, co zabezpiecza maszynę przed wpadaniem zanieczyszczeń do jej wnętrza z przedmiotów sypkich. Łatwe nastawienie PP taśmy na szerokość 5,5 - 12 mm. Siła naciągu taśmy to 60 - 600N. Wykonany ze stali nierdzewnej.

   
 TP 100E_243_x_220.jpg

TP-100E

 

Ta maszyna paskująca współpracuje z PP taśmą o szerokości 12 mm, gdzie jej łączenie przebiega przy pomocy gorącego noża. Maszyna odpowiednia do eksploatacji w warunkach, gdzie ilość wiązań wynosi aż 24 wiązania/minutę i siłą naciągu do 700N. Obsługa maszyny polega na przesunięciu przedmiotu na stół, który jest wyposażony w rolki. Uruchomienie wiązania możliwe jest przez ręczny przycisk, bądź automatycznie po umiejscowieniu przedmiotu na powierzchni roboczej. Minimalny rozmiar paskowanego przedmiotu to 100 x 300 mm a maksymalny to 750 x 500 (szer. x wys.) mm. Zaletą tej paskującej maszyny jest dobra relacja ceny do wydajności, łatwej obsługi, zwartej konstrukcji, długiej żywotności i praktycznych rozwiązań oraz wysokiej niezawodności.

   
 TP 101_180_x_220.jpg

TP-101

 

Ta maszyna paskująca współpracuje z PP taśmą o szerokości 10 lub 12 mm, gdzie jej łączenie przebiega przy pomocy gorącego noża. Maszyna odpowiednia do eksploatacji w warunkach, gdzie ilość wiązań wynosi aż 28 wiązań/minutę i wymaganą siłą naciągu do 800N. Płynna regulacja siły naciągu. Uruchomienie wiązania następuje przez ręczny przycisk, nożnym włącznikiem bądź automatycznie po umiejscowieniu przedmiotu na powierzchni roboczej. Minimalny rozmiar paskowanego przedmiotu to 100 x 30 mm a maksymalny zależy od użytej ramy, której rozmiary można wyregulować odpowiednio do oczekiwań. Maszyny dostępne są w wersji ze stali nierdzewnej, które są dopowiednie także do przemysłu spożywczego.

   
 201.jpg

TP-201

 

Ta maszyna paskująca współpracuje z PP taśmą o szerokości 10 lub 12 mm, gdzie jej łączenie przebiega przy pomocy gorącego noża. Maszyna odpowiednia do eksploatacji w warunkach, gdzie ilość wiązań wynosi aż 28 wiązań/minutę i wymaganą siłą naciągu do 800N. Płynna regulacja siły naciągu. Rama jest ustyuowana z boku, co zabezpiecza maszynę przed wpadaniem zanieczyszczeń do jej wnętrza z przedmiotów sypkich. Przeznaczony jest do automatycznych linii. Uruchomienie wiązania następuje przez ręczny przycisk, nożny włącznik bądź automatycznie po umiejscowieniu przedmiotu na powierzchni roboczej. Maksymalny i minimalny rozmiar wiązanego przedmiotu jest indywidualny i zależy od wysokości powierzchni roboczej - taśmy doprawadzającej i wielkości ramy, której rozmiar można regulować wg. potrzeb.

   
 TP 502_312_x_220.JPG

TP-502

 

Ta maszyna paskująca współpracuje z PP taśmą o szerokości 5 do 5,5 mm, gdzie jej łączenie przebiega przy pomocy gorącego noża. Maszyna odpowiednia do eksploatacji w warunkach, gdzie ilość wiązań wynosi aż 49 minutę i wymaganą siłą naciągu do 10-300N. Przeznaczony głównie dla drukarni. Obsługa maszyny polega na przesunięciu przedmiotu na stół, który wyposażony jest w rolki. Uruchomienie wiązania następuje przez ręczny przycisk, nożny włącznik bądź automatycznie po umiejscowieniu przedmiotu na powierzchni roboczej. Przy włączeniu urządzenia bez przedmiotu, który znajdować powinien się na stole roboczym, wiązanie nie zostanie zespolone i wyskoczy z przestrzeni, gdzie przebiega wiązanie. Minimalny rozmiar paskowanego przedmiotu to 70 x 30 mm a maksymalny około 560 x 360 mm. Zaletami tego urządzenia są szybkość, łatwa obsługa, eletroniczne sterowanie siły naciągu, automatyczny system wprowadzenia taśmy od odwijarki do ramy, zwarta konstrukcja, długa żywotność, nowoczesne rozwiązania i maksymalna niezawodność. Urządzenie można dostarzyć jako przejściowy automat z jednym lub dwoma wiązaniami

 

 

Automatyczne typy urządzeń:

 

 • Pracują automatycznie, bez obsługi i są odpowiednie do automatycznych linii z zapotrzebowaniem na wiązanie polipropylenową taśmą. 
 • Pojedyńcze czynności urządzenia jak przysunięcie przedmiotu taśmami aplikującymi, wiązanie dowolną ilością paskowań, odsunięcie przedmiotu jest sterowane czujnikami

 

Tp-101-pb11_221_x_220.jpg

TP-101 PB

 

Wiązanie PP taśmy 10 lub 12 mm przebiega przy pomocy gorącego noża. Maszyna odpowiednia do eksploatacji w warunkach, gdzie ilość wiązań wynosi aż 2,6 sekundy/wiązanie i wymaganą siłą naciągu do 800N. Przesunięcie paskowanego przedmiotu zapewniają napędzane taśmy podające. Możliwość 1-2 wiązania na jeden przedmiot. Urządzenie przeznaczone do podłączniea do automatycznej linii z możliwością sterowania podajników taśmowych.

 

Specjalne typy urządzeń:

 • Na podstawie dokładnego technicznego zapytania, jesteśmy w stanie zmodyfikować poprzednie urządzenie, wg specjalnych wymagań co do wiązanego produktu. 

 

Urządzenia spinające papierową taśmą :

 

pask_Busch.jpg

TB 24 I a TB 24 II

 

Wiązanie papierowej taśmy lub polipropylenowej folii szerokości 20, 30, 40 i 50 mm odbywa się za pomocą gorącego zgrzewu, który jest dokładnie obliczony do paskowanego przedmiotu. Temperaturę zgrzewu można płynnie i dokładnie nastawić przy pomocy eletronicznego panela. Ilość wiązań wynosi aż 25 na minutę. Uruchomienie wiązania następuje przez ręczny przycisk, nożny włącznik bądź automatycznie po umiejscowieniu przedmiotu na powierzchni roboczej. Maksymalny rozmiar wiązanego przedmiotu to 240 x 150 mm.

   
 pask_bandall.jpg

Band-All

 

Urządzenie odpowiednie do paskowania mniejszych przedmiotów, takich jak banknoty, etykiety, tacki, karty telefoniczne itp. Paskowanie odbywa się za pomocą gorącego zgrzewu, który jest dokładnie obliczony do paskowanego przedmiotu. Unikatowy system naprowadzenia taśmy zapewnia powietrze, którym taśma jest przyssana do ramy prowadzącej. Temperaturę zgrzewu można płynnie i dokładnie nastawić. Do wiązania używa się papierowych taśm lub polipropylenowych folii o szerokości 28, 48, 77 i 102 mm. Uruchomienie wiązania następuje przez ręczny przycisk, nożny włącznik bądź automatycznie po umiejscowieniu przedmiotu na powierzchni roboczej. Urządzenie można obsługiwać z obu stron. Urządzenia możemy zaproponować także w w

Masz pytanie? Napisz do nas!

* - pola wymagane